START LUCRĂRI LA OBIECTIVUL DE INVESTIȚII ”SISTEMATIZARE ZONA BISERICA SFINȚII MARTIRI BRÂNCOVENI”

Primarul Nicolae Barbu, echipa de proiect din cadrul Primăriei Giurgiu și constructorul au dat, astăzi 22 august 2019, startul lucrărilor pentru proiectul ”Sistematizare zona Biserica Sfinții Martiri Brâncoveni” din cartierul Tineretului. Proiectul de investiții este amplu și propune dezvoltarea unui amplasament modern cu sistem rutier nou pentru carosabil, amenajare parcări – 59, amenajare spații verzi în funcție de amplasament, refacerea semnalizării rutiere și refacerea trotuarelor/bordurilor. Acest obiectiv de investiții este susținut în totalitate din bugetul local și are o valoare de aproximativ 500 de mii lei.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:08 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LUCRĂRILE DE EFICIENTIZARE ENERGETICĂ, REPARAȚII ȘI IGIENIZARE